1. Msza święta z homilią rozpoczynająca studium + sprawy organizacyjne
  2. Dokumenty Kościoła oraz wymogi pełnionej funkcji NSKŚ. (ks. Tomasz Krauze – duszpasterz diecezjalny)
  3. Poprawna wizja liturgii; znaczenie w życiu Kościoła, miejscowej wspólnoty parafialnej
    i w życiu osobistym.
  4. Obecność Chrystusa w liturgii; różne sposoby tej obecności: w zgromadzeniu liturgicznym, słowie Bożym, w Eucharystii i innych znakach sakramentalnych, w osobie odprawiającego kapłana.
  5. Teologia zgromadzenia liturgicznego i podział funkcji; udział świeckich w liturgii.
  6. Posługa nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej: znaczenie, przygotowanie, upoważnienie biskupa, prawa i obowiązki.
  7. Chrześcijański wymiar niedzielnego świętowania, uzasadnienie niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej: współczesne możliwości i zagrożenia.
  8. Świeccy w życiu Kościoła
  9. Podstawowe zagadnienia z teologii Eucharystii: Pamiątka, Ofiara, Uczta: czynne, świadome i owocne uczestnictwo; Struktura Mszy świętej i ważniejsze elementy (śpiew, czytania, modlitwy, obrzędy)
  10. Warunki owocnego przyjmowania i godnego udzielania Komunii świętej.
  11. Pobożność eucharystyczna i kult Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie poza Mszą świętą.
  12. Świadomość chrzcielna i znaczenie pokuty w życiu chrześcijanina
  13. Znaczenie modlitwy i różne formy; elementy Liturgii Godzin
  14. Czynności nadzwyczajnych szafarzy podczas Mszy świętej i zanoszenie Komunii świętej chorym; duszpasterstwo chorych w parafii i w szpitalu
  15. Zajęcia praktyczne (ks. Tomasz Krauze)