Drodzy Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej,

W ramach stałej formacji zapraszam do udziału we wrześniowym dniu skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Odbędzie się on w sobotę, dnia 9 września 2017 roku w Sanktuarium Świętego Jacka w Legnicy przy ul. Nabrzeżnej 3.

Program spotkania przedstawia się następująco:

– 10.00 – Recepcja
– 10.30 – Nabożeństwo pokutne, wprowadzenie do sakramentu pokuty i pojednania, spowiedź święta
– 11.00 – Konferencja: Znaczenie przepisów liturgicznych w posłudze nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej
– Ks. prof. dr hab. Stanisław Araszczuk (liturgista i wieloletni duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy)
– 12.00 – Eucharystia z homilią
– 13.15 – Komunikaty
– 13.45 – Poczęstunek
Zakończenie ok. godz. 14.00.

Serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu. Tylko Księża Proboszczowie tych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej, którzy wezmą udział we wrześniowym dniu skupienia mogą prosić Księdza Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego o przedłużenie misji kanonicznej na kolejny rok pełnienia funkcji. Koszt udziału w dniu skupienia wynosi 25 złotych.

Dziękując za dotychczasową posługę w parafii, życzę obfitości łask od Boga i wyrażam nadzieję na spotkanie w Legnicy.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem
Ks. dr Tomasz Krauze