W sobotę 10 września 2016 w bolesławieckiej Bazylice Maryjnej odbył się kolejny diecezjalny dzień skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Do Bolesławca przybyła 250 osobowa grupa mężczyzn i kobiet, którzy w diecezji legnickiej pełnią tę posługę. Tematem dnia skupienia był temat: „Wymogi Kościoła i oczekiwania dzisiejszego człowieka w formacji nadzwyczajnego szafarza” który przedłożył ks. mgr lic. Paweł Cembrowicz, wykładowca liturgiki PWT i proboszcz Katedry Archidiecezji Wrocławskiej.

Uwieńczeniem tego pięknego dnia była uroczysta Eucharystia w murach bazyliki mniejszej pod przewodnictwem rektora ks. prał. Andrzeja Jarosiewicza, który poświęcił krzyże dla wszystkich szafarzy. Po uczcie dla ducha była również uczta dla ciała.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się sercem i pracą do przeprowadzenia tego dnia skupienia. Serdeczne podziękowanie dla dzielnej recepcji i gospodarzy tego miejsca.

Ks. Tomasz

Fotorelacja z Dnia Skupienia