Dnia 11 marca A. D. 2017 odbył się kolejny wielkopostny dzień skupienia dla pełniących posługę nadzwyczajnych szafarzy w naszej diecezji. Miejscem tegorocznego spotkania było Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, a zarazem Cudu Eucharystycznego. Zaproszonym gościem była Pani doktor Barbara Engel, członek komisji diecezjalnej powołanej do zbadania Cudu Eucharystycznego. Tematem konferencji było zagadnienie: Cud Eucharystyczny jako dar od Boga w życiu zawodowym i rodzinnym. Pani Doktor przybliżyła wszystkim istotne fakty z zakresu medycyny oraz podzieliła się także pięknym świadectwem osobistej wiary. Po krótkim panelu dyskusyjnym i wspólnej modlitwie uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych ks. Biskupa Tadeusza Rybaka, pierwszego Biskupa Legnickiego.

Serdecznie dziękuję za obecność i wspólne wyznanie wiary w tym wyjątkowym dniu.

Ks. Tomasz