Wielkopostny dzień skupienia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii świętej.

Tegoroczny wielkopostny dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy osadzony był w tajemnicy miłosierdzia Bożego, więc patronowała mu szczególnie św. Siostra Faustyna Kowalska ukryta w swoim„Dzienniczku”.

Ks. Marek Pluskota zaprosił zgromadzonych w Polkowicach szafarzy do zadbania o własne wnętrze, własną relację z Chrystusem miłosiernym i dążenia do osobistej doskonałości. „Bądźmy więc doskonali, jak Bóg”, żeby Chrystus Eucharystyczny „czuł się w naszych rękach dobrze”. Doskonałość ta jednak – o czym musimy pamiętać – nie jest osobistą zasługą (tak jak szczególne miejsce szafarza we wspólnocie Kościoła nią nie jest), lecz niezasłużonym darem i łaską Boga udzieloną grzesznikowi. O tym przypomniał także program dnia skupienia, który rozpoczął się od nabożeństwa pokutnego i osobistej spowiedzi uczestników.

Po zakończeniu części formacyjnej i Eucharystii zostaliśmy – jak zawsze – ugoszczeni przez gościnnych parafian.